Press ESC to close

Lśniące włosy – jak je uzyskać? Doskonałe sposoby na uzyskanie lśniących włosów

Uzyskanie lśniących i gładkich włosów wbrew pozorom nie jest takie trudne. Należy tylko okazać im trochę cierpliwości, a odwdzięczą się pięknym zdrowym wyglądem. Bo w końcu kto nie marzy o cudownych, lśniących włosach, które już z daleka oślepiają blaskiem?

Warto jednak pamiętać ze zdrowych włosów nie uzyskamy nigdy, gdy będziemy zbyt podatni na stres albo będziemy stosować nieodpowiednią dietę. Ważne by włosy miały odpowiedni dobór potrzebnych witamin. Gdy im to zapewnimy, nie będą potrzebować już wiele więcej.

Szampon i odżywka

Ważne by do codziennej pielęgnacji włosów wybrać kosmetyki, które przeznaczone są do naszego rodzaju włosów. Szampon musi być delikatny dla skóry głowy, ale za to na tyle skuteczny, by zmył pozostałości wszelakich kosmetyków z włosów. Odżywkę należy wybrać lekką, by nie obciążała włosów. Przy wyborze tych kosmetyków, warto poradzić się specjalisty albo zapoznać się z propozycjami w internecie. Na pewno z łatwością każdy znajdzie coś dla siebie.

Zimna woda

Gdy jesteśmy już przy temacie codziennej pielęgnacji, warto pamiętać o podstawowej zasadzie. Ciepła woda otwiera łuski włosów, zimna je zamyka. Dzięki temu nigdy już wasze włosy nie będą się puszyć. Co należy zrobić? Nic prostszego. Po prostu po każdym umyciu włosów, należy wypłukać je w chłodnej wodzie. Nie każemy tutaj narażać się na nieprzyjemne odczucia z tym związane. Wystarczy, że woda będzie letnia, a włosy można nią spłukać od wysokości ucha ku końcom.

Olejowanie

Olejowanie to stary jak świat sposób na odżywienie włosów, ale również nadanie im blasku i miękkości. Olejować włosy można specjalnymi olejkami, które z łatwością dostaniemy w drogeriach, ale jak również tymi olejami, które znajdziemy w kuchni. Można wykorzystać do tego oliwę z oliwek, olejek z czarnuszki, ze słonecznika czy też rzepakowy. Warto przetestować kilka opcji i znaleźć tę która najbardziej nam odpowiada. Nie ma nic trudnego w olejowaniu włosów. Jest na to wiele sposobów, ale najprostszy to po prostu nałożenie niewielkiej ilości wybranego oleju na włosu, dokładne go rozprowadzenie, a następnie założenie czepka na głowę. Dobrze jest potem jeszcze owinąć włosy ręcznikiem czy też założyć czapkę by dać włosom jak największą temperaturę. Im dłużej będziemy trzymać olej tym lepiej, zalecane są nawet 2 godziny przed myciem. Ale jeśli nie mamy takiej cierpliwości, 30 minut w zupełności starczy.

Proteiny

Ważne jest by włosom dostarczyć protein, które są niezbędne do ich dobrego wyglądu. Można znaleźć odpowiednie do tego odżywki albo po prostu kupić odpowiednie proteiny do bezpośredniego nakładania na włosy. To już zależy od tego, co najbardziej nam odpowiada. Tutaj wybór również jest naprawde duży. Warto zagłębić się w ten temat.

Kreatyn|a

Dobrym sposobem na lśniące włosy włosy jest również kreatyna. Znajdziemy ją w wielu sklepach i również w wielu formach do nakładania na włosy. Jej działanie jest proste, odżywia i nawilża włosy, co skutkuje ich niesamowitą delikatnością i połyskiem.

Płukanka z octu jabłkowego

Dla lśniących włosów dobrym sposobem jest też płukanka z roztworu wody i octu jabłkowego, 1/4 octu jabłkowego i pół szklanki wody mieszamy ze sobą i nakładamy na włosy. Trzymamy około 15 minut i spłukujemy po czym należy dokładnie umyć włosy. Tutaj zalecamy użyć szamponu, który jest naprawdę intensywny w zapachu bo ocet może być dość nie przyjemny dla nosa.

Maseczka z siemienia lnianego

Już ostatnim sposobem na lśniące włosy jest maseczka z siemienia lnianego. Nie jest trudna w przygotowaniu. Dwie łyżki siemienia mieszamy z jedną szklanką wody, gdy napęcznieje łatwo będzie nałożyć go na włosy. Ważne jest by pozostawić maseczkę na około 40 minut na włosach, by odpowiednio mogła zadziałać. Następnie spłukujemy całość i myjemy delikatnie włosy.

Jak widać sposobów na uzyskanie lśniących włosów jest naprawdę wiele i można znaleźć sposób odpowiedni dla siebie taki, który najlepiej zadziała na nasze włosy. Nie należy jednak obciążać ich zbyt mocno i zdecydować się na rozważne stosowanie przedstawionych sposobów.