Press ESC to close

Popularne sposoby na wypadanie włosów

Wypadanie problemem, jest problemem powszechnie znanym. Zanim jednak zaczniemy szukać odpowiedniego rozwiązania, warto rozpoznać przyczynę wypadania włosów. Po okresie zimowym, bardzo często borykamy się z wypadaniem włosów. Przykryte czapką, zmienne temperatury, niestety negatywnie wpływają na stan włosów i zdecydowanie osłabienie cebulek. Podobnie jest w okresie letnim. Tutaj negatywny wpływ ma długie przebywanie na słońcu, nadmierne opalanie skóry głowy, a to z kolei sprawia, że skóra włosów nadmiernie się wysusza i włosy wypadają. Dużo kobiet cierpi na wypadanie włosów, po zakończeniu ciąży jak i w okresie karmienia piersią. Wówczas organizm traci wiele wartościowych składników, a to odbija się negatywnie na strukturę włosów. Warto jednak zadbać o stan włosów, bez względu na przyczynę.

Kilka podstawowych sposobów na wypadanie włosów:

Odpowiednia dieta

Wypadanie włosów, bardzo często jest sygnałem, że nasz organizm cierpi na brak witamin. Może również oznaczać anemię. Dlatego też tak istotne jest wzbogacenie codziennej diety nie tylko warzywami czy owocami, ale również warto wprowadzić do diety podroby jak wątróbka, żołądki. Idealnym surowcem w każdej diecie jest również ryba. Jeśli mamy do czynienia z problemami zdrowotnymi, warto wówczas wprowadzić suplementację, która pomoże w uzupełnieniu powstałych niedoborów.

Masaż głowy

Podczas pielęgnacji włosów, bardzo często skupiamy się jedynie na ich umyciu, odżywieniu i doborze odpowiedniego preparatu. Skóra głowy jest jednak bardziej wymagająca. Warto zatem zadbać, aby skórę głowy systematycznie masować. Można wykonywać takie masaże podczas mycia włosów, ale również podczas dnia. Na rynku dostępne są również urządzenia, które ułatwiają przeprowadzenie takiego masażu. Jest to jednak element, którego nie powinno zabraknąć, szczególnie kiedy wypadanie włosów jest bardzo nasilone.

Zioła i oleje

Włosy wypadające wymagają szczególnej pielęgnacji. Oleje sprawiają, że skóra głowy nie jest przesuszona, a to z kolei wpływa na wzmocnienie włosów jak i samych cebulek. Zioła mają działanie lecznicze, można je stosować zarówno w postaci płukanek jak i maseczek. Szczególnie wskazane są takie zioła jak: pokrzywa, chmiel, skrzyp polny. Natomiast wśród olejów wymienia się olej argonowy, kokosowy czy z bawełny.

Odpowiedni preparat

Jeśli nasze włosy wypadają, warto zadbać również o odpowiedni preparat. Rynek jest tak bogaty, że można znaleźć zarówno szampon jak i odżywkę, która nie tylko będzie odpowiednio pielęgnowała, ale przede wszystkim wzmacniała włosy po same cebulki. Warto skupić się na produktach dobrze oczyszczających, ale również takie, które są wzbogacone ziołami. Pamiętaj również, że wszelkie zalecenia, które znajdują się na preparacie nie są umieszczane bez powodu. Tylko ściśle przestrzeganie zasad ich stosowania, umiejętne spłukiwanie preparatu, wpłynie pozytywnie na rozwiązanie problemu wypadających włosów.

Jeśli problem z wypadaniem włosów jest bardzo nasilony, a żadne sposoby nie pomagają, wręcz przeciwnie się nasilają, konieczne jest zaciągnięcie porady lekarskiej. Może okazać się, że następstwem wypadania nadmiernego włosów będzie łysienie, a to z kolei znacznie trudniejsze jest w leczeniu. Zdarza się czasami, że niezbędne jest wprowadzenie leczenia farmaceutycznego, które będzie nie tylko wspierało proces odbudowy włosa, ale pozytywnie wpłynie na jego porost. Jeśli jednak wypadanie włosów zdarza się sezonowo, bądź też związane jest z chorobą czy urodzeniem dziecka, ważne jest wówczas zastosowanie odpowiedniej diety, która wzbogaci nasz organizm odpowiednimi minerałami jak i witaminami. Pamiętaj jednak, że problem zaczyna się od samej skóry głowy i należy zadbać o każdy element, aby uzyskać oczekiwany efekt. Ważna jest również tutaj systematyczność, ponieważ aby osiągnąć cel, nie wystarczy wykonać kilka zabiegów. Istotną rolą jest tutaj czas. Zazwyczaj pierwsze efekty pojawiają się po 3 miesiącach od zastosowania diety jak i wprowadzenia sposobów wyżej wymienionych. Dlatego też, jeśli borykasz się z problemem wypadania włosów, stosuj się powyższych zasad jednocześnie.