Press ESC to close

Włosy – fryzury zawsze modne

Wiodące marki kosmetyczne i najbardziej znamienite salony fryzjerskie świata co sezon prześcigają się w wymyślaniu nowych trendów. Niektóre z nich stanowią elegancki powrót do klasyki, inne szokują niecodzienną formą i wykorzystaniem awangardowych ozdób, odważnych kolorów i ciekawych upięć. Jednak istnieje wiele fryzur, które modne są od zawsze i z pewnością stanowią najbardziej klasyczną ozdobę każdej kobiety.

Fryzura a kształt twarzy

Wybierając idealną fryzurę należy zwrócić uwagę na jej dopasowanie do kształtu twarzy. Odrobina pracy wystarczy, by nasza twarz nabrała zupełnie nowych rysów. Odpowiednie cięcie włosów może nadać lekkości lub ostrości twarzy, delikatnie odmłodzić oraz sprawić, że będziemy wyglądać znacznie bardziej atrakcyjnie.

Twarz kwadratowa – cechuje się dosyć mocno zaznaczonymi kościami policzkowymi i masywną szczęką. Świetnie sprawdzą się delikatne, pofalowane fryzury i łagodne loki. Najlepszą długością dla posiadaczek kwadratowej twarzy będzie długość do ramion. Dobrze sprawdzą się także lekkie grzywki na bok i upięcia “w nieładzie”.

Twarz trójkątna – drobna twarz z wyraźnie zaznaczonym podbródkiem i niewielkim czołem wymaga delikatnego wydłużenia, a równocześnie stanowi świetne tło dla klasycznych fryzur. Sprawdzą się średniej długości boby i proste, geometryczne lub asymetryczne cięcia, które nadadzą twarzy nieco ostrości.

Twarz okrągła – nieco bardziej wymagająca, która może wymagać optycznego wyszczuplenia. Posiadaczki okrągłej twarzy powinny zdecydować się na delikatne fale lub łagodne loki, pełne objętości upięcia i raczej dłuższą długość włosów.

Kolorystyka włosów – jak ją wybrać?

Nie tylko samo cięcie może mieć wyjątkowo pozytywny lub negatywny wpływ na naszą aparycję – równie ważne jest odpowiednie dobranie koloru włosów do odcienia skóry. Choć ciemniejsza skóra lepiej będzie wyglądać w zestawieniu z intensywniejszymi i ciemniejszymi kolorami włosów niż z platynowym blondem, zdecydowanie bardziej zwrócić uwagę należy na tonację skóry. Wyróżnić można dwa typy cery: chłodny z lekko różowymi tonami i ciepły, który charakteryzuje się tonami o barwie pomarańczowej.

Chłodna kolorystyka skóry

Jeśli marzysz o pięknym, idealnie dobranym odcieniu blondu, powinnaś przemyśleć odcienie popielate lub platynowe. Niestety, ich uzyskanie może być nieco cięższe i wiązać się z kilkoma wizytami u dobrego fryzjera. O chłodne odcienie należy również odpowiednio dbać poprzez stosowanie szamponów, odżywek lub płukanek z fioletowym pigmentem, który pozwala zachować zimny ton koloru włosów. Jeśli chodzi o ciemniejsze odcienie, sprawdzą się chłodne brązy i czerń. Wśród awangardowych kolorów królują różowe, truskawkowe i pastelowo niebieskie odcienie. Unikaj ciepłych rudości, blondów słonecznych, beżowych i karmelowych, a także czekoladowych i kasztanowych brązów.

Ciepła kolorystyka skóry

Posiadaczki ciepłego odcienia skóry mogą postawić na słodkie blondy (słoneczne, beżowe i karmelowe odcienie) i ciepłe barwy jasnych i średnich brązów. Idealnie sprawdzą się kolory z lekkim rudawym tonem (np. kasztanowy brąz). Zaleca się unikanie jasnych popielatych i platynowych blondów i chłodnej, grafitowej lub niebieskawej czerni. Jeśli marzysz o wyjątkowo ciemnej, intensywnej barwie, powinnaś postawić na głębokie, czekoladowe brązy.

Klasyczne cięcia i upięcia włosów

Choć po wyjściu od fryzjera każda fryzura prezentuje się zjawiskowo, codzienne życie wymagać od nas może bardziej wygodnych i szybkich upięć. Wśród zawsze modnej kucyki królują wysokie końskie ogony oraz luźne warkocze. Elegancji i szyku nada upięcie w luźnego i szybkiego koczka tuż nad karkiem. Każdą z fryzur możemy uatrakcyjnić ozdobnymi wsuwkami lub dużymi spinkami w ulubionych kolorach. Dodatkowo możemy wykorzystać inne akcesoria (np. wypełniacze do koka, szpilki, grzebienie), które pozwolą na uzyskanie świetnych efektów i przekształcenie klasycznego, znanego upięcia w wyjątkową, skrojoną na miarę fryzurę.