Sposoby na siwe włosy. Najlepsze metody radzenia sobie z siwymi włosami

Pojawiające się z czasem siwe włosy mogą stać się niebywale problematyczne. Tracimy przez to pewność siebie i zaczynamy czuć się po prostu niekomfortowo. Powodów siwienia może być naprawdę dużo. Czasami jednak jest to upływ czasu, który jest nieubłagany. Nie należy się jednak załamywać, ponieważ jest naprawdę sporo sposobów, by sobie poradzić z siwymi włosami.

Od czego zacząć?

Należałoby się zastanowić czy na pewno nasz styl życia jest zdrowy, od dawna wiadomo, że od tego w jaki sposób funkcjonujemy na co dzień zależy fakt w jakiej kondycji jesteśmy i jak wyglądamy. Siwe włosy mogą zacząć pojawiać się chociażby z powodu nadmiernego stresu, na który w obecnych czasach jesteśmy ciągle narażeni. Dlatego właśnie dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy aby nasza praca, życie rodzinne i zadania z którymi musimy się zmierzyć nie narażają nas na niepotrzebny stres. Dobrze jest również zadbać o dietę i odpowiedni dobór witamin, by nasze włosy miały solidne podłoże do wzrostu.

Po drugie, dbanie o włosy należy zacząć od tego z jakich kosmetyków korzystamy. Często mówi się, że szampon ma być po prostu delikatny, a to jaki dokładnie będzie nie ma większego znaczenia. To w zasadzie poniekąd prawda, nie należy wierzyć w te wszystkie cudowne właściwości jakie oferują szampony. Szampon to po prostu szampon i ma być do mycia. Powinien być na tyle delikatny, by nie podrażniać skóry głowy, ale również na tyle mocny, aby dokładnie zmyć resztki wszelakich preparatów z naszych kosmyków.
Ważniejsza od szamponu jest jednak odżywka, tutaj należałoby się zastanowić jakie tak właściwie mamy problemy z włosami, czy się one przetłuszczają czy nie itd. Gdy dobrze poznamy nasze włosy, wtedy będziemy w stanie zapewnić im to czego właśnie potrzebują. Warto pamiętać jednak, by odżywka za mocno nie obciąża naszych włosów, bo to wiązałoby się z dodatkowymi problemami.

Czarny sezam

Naszą listę zaczniemy od sposobu dosyć wymagającego, którego rezultaty niestety nie będą widoczne natychmiast, ale jest to naprawde dobry sposób, gdy tylko pamięta się by go spożywać. O czym właściwie mowa? O czarnym sezamie. Spożywanie go wpływa bezpośrednio na wytworzenie odpowiedniej ilości barwnika potrzebnego, by nasze włosy zachowały piękny kolor. Sposobów spożywania czarnego sezamu jest wiele, należy więc wybrać odpowiedni dla siebie. Ważna jest tutaj systematyczność spożywania, bo od jednego razu niestety nie można oczekiwać efektów.

Płukanka z mięty

Dobrym sposobem na opanowanie siwizny są swego rodzaju płukanki. Na przykład płukanka z mięty. Suszone liście mięty parzymy kilkanaście minut, do wydobycia się z nich całej dobroci i pozbywamy się liści zostawiając sam napar. Należy poczekać aż ostygnie, następnie w normalny dla nas sposób myjemy włosy szamponem, nakładamy odżywkę i ją spłukujemy. Następnie całe włosy dokładnie moczymy naszą płukanką. Trzeba zadbać, by każdy kosmyk był pokryty. Trzymamy na głowie kilkanaście minut, zalecany optymalny czas to pół godziny, a następnie zmywamy cąłość letnią woda.

Płukanka z kawy

Innym dobrym sposobem jest płukanka z kawy. Tu warto uważać bo naprawdę jest w stanie przyciemnić włosy, więc nie jest to sposób zalecany do włosów z natury jasnych. Kilka łyżek kawy parzymy przez kilkanaście minut, filtrujemy, aby pozbyć się fusów, a następnie ponownie pozostawiamy naszą kawę do ostygnięcia. Postępujemy analogicznie jak z poprzednią płukanką, najpierw włosy myjemy, potem płukanka, która trzymamy przez 30 minut i letnia woda do spłukania.

Płukanka z czarnej herbaty

Mimo że napar jest stosunkowo ciemny, można stosować go na jaśniejsze włosy. Najlepiej użyć do tego herbaty liściastej. Parzymy dwie, trzy łyżki herbaty w szklance wody, proporcje są zależne od długości oraz gęstości włosów. Ważne by dasz napar wyszedł mocny. Herbatę również przecedzamy, aby oddzielić wodę od liści i pozostawiamy do ostygnięcia. Następnie postępujemy analogicznie jak w poprzednich płukankach.

To są właśnie najpopularniejsze sposoby na siwe włosy. Należy jednak pamiętać by nie stosować płukanek częściej niż dwa razy w tygodniu. Jeśli jednak dostrzeżemy niepożądane efekty, należy zaprzestać stosowania ich natychmiast. Nie są one podrażniające, więc nie należy się obawiać ich stosowania.