Press ESC to close

Jak pielęgnować ciemne włosy?

Pielęgnacja włosów jest naprawdę ważna i to nie tylko dla kobiet. Coraz częściej również mężczyźni zaczynają dbać o wygląd swoich włosów. Nie dość, że to zadanie ważne, to w dodatku wcale nie takie proste. Zwłaszcza jeśli chodzi o włosy ciemne. Jak tak właściwie odpowiednio pielęgnować ciemne włosy?

Od czego zacząć?

Warto wspomnieć, że włosy to bardzo delikatny element naszego ciała, jeśli będziemy unikać stresu, dbać o dietę oraz zapewniać włosom dużo odpowiednich i potrzebnych im witamin, odwdzięczą się one pięknym i zdrowym wyglądem. Należy więc o tym pamiętać.

Szampon i odżywka

Jeśli mowa o pielęgnacji, to ważne jest mycie włosów. Dobrze jest zwrócić uwagę, na to jakich kosmetyków do tego używamy. Stosowanie nieodpowiedniego szamponu czy odżywki może mieć opłakane skutki i prowadzić do odwrotnych rezultatów niż oczekiwane. Szampon powinien być delikatny, ma po prostu za zadanie umyć włosy, więc nie należy wymyślać tutaj z szamponami, które posiadają przeróżne dodatki.
Co do odżywki, tutaj lepiej się delikatnie nad nią pochylić. Należałoby najpierw odpowiednio poznać swoje włosy, a dopiero potem wybierać kosmetyk. Tutaj sami musimy sobie z tym wyborem poradzić. Dobrze jest jednak wybrać odżywkę, która nie będzie obciążać naszych włosów. To bardzo ważne.

Olejowanie włosów

Myślę, że o fakcie, że woda zimna zamyka łuski i dobrze jest chłodną wodą zawsze zakończyć nasze mycie włosów nie trzeba wspominać. Ale mimo tego, że olejowanie jest sposobem starym jak świat mało kto wie jak się za to zabrać, więc wcale nie stosuje tego sposobu. A to idealna opcja na uzyskanie miękkich, odżywionych i lśniących włosów. Do olejowania można użyć każdego oleju jaki posiadamy. Ale do ciemnych włosów polecamy olej z czarnuszki, doskonale wpływa na ciemne włosy. Olej nakładamy, trzymamy do 30 minut do 2 godzin i następnie przystępujemy do standardowego procesu mycia włosów. Pamiętajmy, że dla lepszego i trwalszego efektu olejowania, trzeba go powtarzać. Włosy najlepiej olejować raz w tygodniu. Wtedy efekty będą doskonale widoczne i co najważniejsze trwałe.

Pozostałe kosmetyki

Kosmetyki, których warto używać prócz szamponu i odżywki są ważne, ale nie najważniejsze. Bez względu na to czego zdecydujemy się używać, bardzo ważne by te kosmetyki były głęboko nawilżające i odżywcze. Gdy wybieramy każdy kosmetyk, nie dajmy się zwieść temu co proponuje producent. Kosmetyków nie wybiera się zbyt szybko, bo kończy się to ich skrzywdzeniem. Każdy preparat, którego używamy powinien być odpowiedni do naszego rodzaju włosów. To naprawdę ważne. Jeśli sami nie radzimy sobie z wyborem są od tego specjaliści

Domowe maski

Pielęgnacja włosów ciemnych ma różne skutki, jeśli dbamy o włosy w domowym zaciszu, dobrze jest również właśnie po domowe sposoby sięgać. Jednym z lepszych sposobów jest maska z żółtka jaja pomieszanego z oliwą z oliwek. Nic trudnego. Żółtko, dwie łyżeczki oliwy i mieszamy, po czym nakładamy na włosy zaczynając od skóry głowy. Doskonale nawilża i kojąco wpływa na skórę. Naszą mieszankę wystarczy trzymać na włosach 10 minut po czym zmyć i umyć normalnie włosy. Efekty widoczne od razu.

Płukanki dla włosów ciemnych

Dobrym sposobem na dbanie o ciemne włosy są płukanki. Takich płukanek jest naprawdę dużo, najpopularniejsze to te z kawy, dębu czy też z kasztanów lub z orzecha włoskiego. Świetnie działają jeśli chodzi o podbicie koloru włosów ciemnych. Nie tylko dbają one o kolor ale też odżywienie skóry głowy. Takie płukanki można stosować dwa razy w tygodniu. Nie musimy się tutaj ograniczać do wyboru jednej, warto przetestować każdą i wybrać najlepszą. Jak stosować takie płukanki? Włosy najpierw odpowiednio myjemy, nakładamy równomiernie płukankę na włosy, a następnie trzymamy ją od 30 do 40 minut. Po tym czasie spłukujemy wszystko letnią wodą i gotowe. Efekty zauważalne od razu.

Jak widać dbanie o ciemne włosy nie musi być wcale takie trudne. Wystarczy odrobina chęci i czasu by czasem przeczytać etykietę kosmetyku zanim go kupimy.