Press ESC to close

Krótkie czy długie włosy? Co jest bardziej kobiece?

Piękne, zdrowe i zadbane włosy to atrybut każdego człowieka, a zwłaszcza kobiety. Już w starożytności zwracano szczególną uwagę na ich pielęgnację. Używano do tego naturalnych olejków oraz henny. Włosy to bardzo istotna rzecz, która ma znaczący wpływ na nasz wizerunek. To właśnie one w dużej mierze go kreują. Ponadto dodają kobiecie pewności siebie oraz poczucia własnej wartości. Można się pokusić o stwierdzenie, że to pewien rodzaj naszego “naturalnego ubrania”. Bez nich czujemy się jakbyśmy byli nadzy.

Znaczenie długości włosów u kobiet.

Na przestrzeni wieków atutem kobiecości były i są piękne i zadbane włosy. Dawniej nie wyobrażano sobie, aby kobieta mogła mieć króciutkie włosy. Świadczyło to głównie o chorobie lub ubóstwie ( braku możliwości zadbania o nie). Jednak wraz z upływem lat zmieniały się poglądy społeczeństwa co do długości kobiecych włosów. Zaczęto odstępować od wcześniejszych norm i kanonów poważanego piękna. Dlatego na przełomie ostatnich dwóch wieków można zaobserwować przeróżne fryzury oraz długości włosów, które w danych latach wiodły prym.

Krótka czy długa fryzura kobieca?

Wiele Pań nie raz staje przed trudnym wyborem fryzury. Nie są przekonane czy ściąć włosy czy może zapuszczać. Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z nas jest inny i inne rzeczy do niego pasują. Nie ma uniwersalnej fryzury czy długości włosów, w których będzie ładnie każdej kobiecie. To jaka fryzura do nas pasuje w dużej mierze zależy od typu naszej urody, od rysów twarzy oraz w dużej mierze także od charakteru i sposobu bycia. Długie włosy niewątpliwie potrafią zamaskować różne mankamenty naszej urody ( np. odstające uszy). Natomiast krótka fryzura zdecydowanie podkreśli i uwidoczni nasze rysy oraz urodę. To jaką długość włosów wybierzemy zależy także od temperamentu i charakteru. Krótkie fryzury zdecydowanie bardziej pasują do odważnych, przebojowych oraz posiadających tzw. ,,pazur” kobiet.

Czy krótka fryzura jest kobieca?

Od wieków panuje przekonanie iż długie włosy to atut kobiecości. I zdecydowanie większa część Pań nosi właśnie takie fryzury. Włosy są ich ozdobą i w dużej mierze dzięki nim czują się bardziej kobiece. Jednak coraz więcej jest także zwolenniczek krótkich fryzur. To absolutny mit, że kobiety w krótkich włosach nie mogą wyglądać seksownie. Jeżeli tylko włosy są odpowiednio ścięte oraz wystylizowano to sprawi to iż kobieta będzie bardzo atrakcyjnie wyglądać. Wiele krótkich fryzur dodaje także pazura. Takie stylizacje będą odpowiednie dla osób pewnych siebie oraz przebojowych, które posiadają mocny i twardy charakter.

Co sądzą mężczyźni o krótkich kobiecych fryzurach?

Większość Panów woli długie kobiece włosy. Twierdzą iż dodają Panią uroku oraz wdzięku. Jednak są i tacy Panowie, którzy gustują w krótkich odważnych kobiecych fryzurach. Krótka fryzura zdecydowanie uwydatnia rysy twarzy oraz podkreśla oczy oraz usta. Również posiadaczki krótkich włosów pięknie eksponują swoją szyję, która przykuwa wzrok wielu mężczyzn. Ponadto Prawda jest taka, że odpowiednio dobrana fryzura zawsze będzie atutem dla kobiety, a długość włosów nie ma tutaj żadnego znaczenia.

Czy można czuć się kobieco w krótkich włosach?

Oczywiście, że tak. Kobiecość to nie długość włosów jakie posiadamy, ale przede wszystkim charakter, zachowanie czy urok osobisty. Włosy to tylko cząstka naszego wizerunku, a na jego całość składa się wiele czynników. Posiadaczki krótkich fryzur są równie kobiece jak Panie z włosami po pas. Jeżeli tylko krótkie cięcie pasuje do całego naszego wizerunku to czemu się na nie nie odważyć. Coraz więcej młodych aktorek i celebrytek decyduje się na krótkie fryzury, które zdecydowanie podkreślają ich piękno i walory kobiecości. Dlatego rada jest tylko jedna. Należy dbać o siebie , akceptować oraz wierzyć w swoje piękno, a czy będzie się posiadaczką krótkich czy długich włosów to bez znaczenia. Jeżeli kobieta spełni te trzy rzeczy to będzie emanowała kobiecym pięknem oraz seksapilem.