Opalanie nóg – od czego zacząć
Opalanie nóg nie należy do łatwych czynności. Najczęściej wymaga od kobiet poświęcenia długiego czasu, aż zobaczą upragniony efekt. Zwłaszcza w okresie letnim, podczas wakacji każda z nas marzy, aby posiadać przepiękną, apetyczną i brązową opaleniznę, która zrobi wrażenie na każdym przechodniu. W dalszej części artykułu zdradzę kilka prostych porad, które ułatwią nam osiągnięcie upragnionego, brązowego efektu opalenia skory.
Apetyczne i brązowe, czyli jak szybko opalić nogi – kilka podstawowych i prostych zasad skutecznego opalania
Każda kobieta, latem, marzy o przepięknej opaleniźnie zwłaszcza swoich nóg. Dlaczego? Równomierna, piękna o brązowej barwie opalenizna potrafi w wyjątkowy sposób podkreślić zarys mięśni nóg, wysmuklić ciało i dodatkowo podnieść atrakcyjność. W czasie pierwszych dni, w których nasze ciało styka się z promieniami słonecznymi jako pierwsza opala się nasza górna część ciała. Nawet bez celowego łapania promieni, właśnie w tym miejscu skóra staje się ciemniejsza, a później przychodzi czas, w którym zaczynają brązowieć pozostałe części. Równie szybko brązowieje podbicie, czyli górna część stopy, ze względu na swoje poziome ustawienie w kierunku słońca. W naturalny sposób części ciała, które są lepiej ustawione w stosunku do działania słońca, opalają się szybciej. Z kolei kiedy chodzimy na dworze, na przykład w czasie spaceru, to nasze nogi nie zawsze są odsłonięte, pada na nie cień całego ciała, a przede wszystkim mają bardziej skomplikowany do opalenia kształt, co w pewien sposób utrudnia osiągnięcie pięknego efektu. Skóra na nogach jest w niektórych miejscach pozbawiona gruczołów łojowych, przez co o wiele łatwiej staje się sucha. Szczególnie na łydkach gruczołów jest wyjątkowo mało. Gruczoły są przede wszystkim odpowiedzialne za powstawanie płaszcza lipidowego, czyli naturalnej warstwy ochronnej z tłuszczu. Ulegają one uszkodzeniu zwłaszcza podczas depilacji, a niewielką warstwę lipidową, którą uda im się wyprodukować, zmywamy podczas kąpieli z użyciem żelu myjącego. Płaszcz lipidowy jest osłonką przed wysuszeniem i bakteriami. Kiedy skóra jest pozbawiona płaszcza, zaczyna tracić wodę i trudniej utrzymać jej nawilżenie. W efekcie czego również trudniej jest nam ją opalić.
Depilacja nóg w okresie letnim – co warto wiedzieć?
Szczególnie ważna jest również depilacja w okresie letnim. Nieodpowiednia i źle wykonana może sprawić trudności w osiągnięciu idealnej opalenizny. Dlatego warto jest odnaleźć najlepszy dla swojej skóry sposób, który nie podrażnia jej za bardzo i nie zostawia widocznych śladów depilacji. Możemy na przykład wybrać epilację metodę laserową lub domowy IPL. Warto pamiętać, że zabieg należy wykonać około 4 tygodni przed opalaniem i jest on niestety dość kosztowny, ale efekt gładkiej skóry utrzymuje się aż kilka miesięcy.
Opalanie nóg – kilka podstawowych zasad
Przede wszystkim swoje opalanie szczególnie warto zacząć właśnie od nóg, z tego względu, że opalają się jako ostatnie. Kolejnym istotnym krokiem jest odpuszczenie sobie codziennego golenia tych miejsc, dzięki czemu nogi opalą się znacznie szybciej, a dodatkowo będą mniej podrażnione. Przed każdym opalaniem warto dbać o nawilżenie skóry, ponieważ jędrna skóry jest w stanie utrzymać brązowy efekt opalenia znacznie dłużej. Warto również używać kremów SPF o różnej mocy, żeby uzyskać równomierną opaleniznę. Stopy i kolana opalają się łatwiej, bo są bardziej wystawione na słońce, więc posmaruj je SPF 30. Z kolei na uda i łydki nałóż SPF 20. Ten trik pomoże ci wyrównać tempo opalania poszczególnych części. Pamiętajmy również o odpowiednim ułożeniu ciała w kierunku promieni słońca. Właśnie tego typu ułożenie pozwoli nam na skuteczne i piękne opalenie całego ciała, a w szczególności naszych nóg. Warto zmieniać ułożenie nóg. Po 30 minutach leżenia na plecach warto położyć się na brzuchu, a potem na przykład na bokach. Ciekawą alternatywą jest również wybranie się na bardziej aktywne opalanie, na przykład podczas biegania.
Najnowsze komentarze