Press ESC to close

Można ją kochać lub nienawidzić – maseczka cynamonowa

Cynamon jest ciekawą przyprawą w kuchni. Z jednej strony wszystkim kojarzy się on ze świętami lub okresem jesiennym – kiedy to królują jabłka z cynamonem – z drugiej strony zaś wiele osób mówi o jego “piekącym i drażniącym” działaniu. W tym sporze obie strony mają rację.
Jednak co kiedy cynamon z kuchni przejdzie do łazienki w postaci maseczki cynamonowej?

Maseczka cynamonowa

Ostatnimi czasy popularne stały się domowe maseczki. Nawilżające, odmładzające, przeciwzmarszczkowe i na przebarwienia. Pojawiało się mnóstwo przepisów i komentarzy na temat różnych takich domowych maseczek.
Jednak żaden z nich nie podzielił tak osób zainteresowanych domową pielęgnacją jak maseczka z cynamonu.
Na co ma pomagać?
Głównie ma mieć działanie oczyszczające, rozjaśniające cerę oraz nadając jej gładkości. Sam cynamon zawiera bowiem aldehydy i kwas cynamonowy, które działają antybakteryjnie, odkażająco i rozgrzewająco. Dzięki temu maseczka z niego przygotowana ma nam zapewnić dokładne oczyszczenie porów wraz z ich zwężeniem oraz wspomóc zapobieganie i leczenie już istniejących wyprysków.

Co należy wiedzieć przed nałożeniem maseczki cynamonowej?

Maseczka z cynamonu przeznaczona jest dla cer tłustych, ewentualnie mieszanych, które potrzebują dogłębnego oczyszczenia ze względu na liczne zanieczyszczenia, lub zaskórniki. Nie powinno się jednak nakładać maski cynamonowej na cerę trądzikową, wrażliwą, suchą, alergiczną, skłonną do podrażnień i naczynkową. Cynamon bowiem mocno piecze.
Po nałożeniu takiej maseczki odczuwa się pieczenie, a także pozostaje zaczerwienienie. Jeśli nieprzyjemne odczucia są bardzo silne maseczkę należy natychmiast zmyć ciepłą wodą, a twarz delikatnie osuszyć za pomocą miękkiego ręczniczka.
Zawsze po zastosowaniu maseczki z cynamonu należy nałożyć na twarz krem o działaniu nawilżającym i łagodzącym w celu uniknięcia podrażnień.
Takiej maski nie powinno się używać często. Nie jest to maska do stosowania regularnego – raczej jest to propozycja do rzadszego stosowania przy dużym wysypie zaskórników – nie trądziku! – bądź w czasie, gdy cera potrzebuje szczególnego oczyszczenia.
W innych przypadkach lepiej sięgnąć po maski z glinki.