Press ESC to close

4 sposoby na przetłuszczające się włosy

Przetłuszczające się włosy są nie tylko nieestetyczne, ale również bardzo uciążliwe. W bardzo szybkim tempie stają się ciężkie, a także oklapnięte. Trudno je modelować, a stosowanie dodatkowych środków w postaci pianki, lakieru czy gumy do włosów sprawia, że jeszcze szybciej się przetłuszczają. Czy jest jakiś sposób, który pomoże w sposób skuteczny uporać się z takimi włosami. Kiedyś polecano przetłuszczenie tych włosów. Ale jak tego dokonać, kiedy trzeba wychodzić do szkoły czy pracy. Warto jednak zastosować 4 podstawowe sposoby, które w zdecydowany sposób poprawią kondycję włosów, a jednocześnie pozwolą na codzienne obowiązki i możliwość wychodzenia z domu.

4 sposoby, które warto zastosować razem, aby efekt był szybszy i oczywiście bardziej skuteczny:

Odpowiednia dieta

Wiele ludzi, którzy szukają przyczyny w przetłuszczaniu włosów, skupiają się na genach, szamponach itp. Warto jednak pamiętać, że głównym czynnikiem, który ma wpływ na kondycję włosów ma skóra głowy. Jeśli nasza dieta jest uboga w składniki wartościowa, występuje w niej wiele żywności przetworzonej, cukru, a mało warzyw czy owoców, to trudno tutaj oczekiwać cudów. Stosowanie samej suplementacji nie rozwiążę problemu, ponieważ nawet najlepszy suplement powinien stanowić uzupełnienie diety, a nie zastąpić ją. Dlatego też pierwszym, ale jakże ważnym krokiem jest zadbanie o codzienną dietę, wzbogacenie ją wartościowymi składnikami i ewentualne wspomaganie suplementami.

Odpowiedni preparat do pielęgnacji

Jeśli używamy danego szamponu bądź też odżywki, a nasze włosy nadal się przetłuszczają to czas najwyższy, aby zmienić preparaty. Osoby, które walczą z problemem przetłuszczania się włosów, powinny przede wszystkim używać szamponu oczyszczających. Zawierają one znacznie wyższe stężenie składników odpowiedzialnych za oczyszczanie. Warto zwrócić uwagę, że każda odżywka czy szampon, wpływa również na pielęgnację skóry głowy. Używając preparatów musimy pamiętać o jeszcze ważnej kwestii. Ilość szamponu powinna odpowiadać zaleceniom producenta. Nigdy więcej nie oznacza w tym przypadku lepiej. Prawda jest taka, że im więcej naniesiemy produktów na włosy, trudniej będzie nam je spłukać. Każde zostawienie szamponu czy odżywki będzie z kolei powodowało, że włosy będą dalej się przetłuszczały. Dlatego też istotny jest nie tylko odpowiedni szampon, ale również używanie go w zalecany sposób.

Częściej nie znaczy lepiej

Wspominaliśmy wcześniej, że przetłuszczenie się włosów, a także pozostawienie ich na tydzień bez mycia jest bardzo problematyczne. Warto jednak pamiętać, że codzienne ich mycie nie jest również idealnym rozwiązaniem. Skóra głowy jak i włosy przyzwyczają się do tego procesu i nie będą się w żaden sposób zmieniały. Dlatego też, jeśli wprowadzimy w życie dwa poprzednie sposoby, to warto wraz z nimi zastosować mycie włosów np. co dwa dni. Z czasem ten czas można wydłużać, a z całą pewnością zauważymy, że kondycja włosów znacznie się poprawia.

Nie stosuj preparatów bez spłukiwania

Na rynku można spotkać wiele produktów, które można stosować bez spłukiwania. Wśród nich można znaleźć suchy szampon, odżywki, serum do włosów czy preparaty nabłyszczające. Niestety prawda jest taka, że każdy z takich preparatów powoduje, że włos, który ma skłonność do przetłuszczania się, zostaje dodatkowo obciążony. Efektem jest jeszcze szybsze przetłuszczenie się włosów. Dlatego też, jeśli chcemy używać wszelkich odżywek, preparatów witaminowych, które stosuje się bezpośrednio na włosy, warto zadbać, aby były one do spłukiwania.

Nikt nie ukrywa, że włos przetłuszczający się stanowi ogromny problem. Można stosować do walki z nim wiele domowych sposób jak napary z ziół, maseczki itp. Warto jednak pamiętać, że odpowiedni preparat i stosowanie go ściśle według zaleceń to podstawa. Musisz jeszcze pamiętać o jednej, ale jakże ważnej zasadzie. Im częściej dotykasz włosów, tym szybciej się one przetłuszczają. Wiele osób, szczególnie z włosami krótkimi często je poprawia, przeczesuje palcami, to niestety ma wpływ na stan włosów. Dlatego jeśli twoje włosy mają tendencję do przetłuszczania to warto je uczesać i jak najrzadziej je dotykać. Włosy przetłuszczające to problem w głównej mierze wynikającej z złego pielęgnowania. Dlatego można mieć ogromny wpływ na stan włosów, jeśli wprowadzi się w życie sposoby, które zostały tutaj przedstawione. Jeśli powodem jest zbyt duża ilość preparatów lub zły szampon, to efekty przyjdą bardzo szybko. Jeśli natomiast jest to powód bardziej złożony, wynikający z złej diety, wówczas na efekty należy poczekać dwa – trzy miesiące. Na pewno jednak warto te zmiany wprowadzić.