Zagęszczanie włosów – jakie masz alternatywy?

Nie wszystkie kobiety na na świecie zostały obdarzone gęstymi i lśniącymi włosami. Wiele z nas ma problem z cienkimi, łamliwymi i rzadkimi włosami. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, jednak na szczęście możemy z tym walczyć. Jaką masz alternatywę na zagęszczenie włosów?

Zagęszczanie włosów może mieć dwa oblicza. Możemy to zrobić w sposób doraźny lub próbując działać od wewnątrz.

Zagęszczanie włosów – działanie od wewnątrz i małymi krokami

Na rynku jest sporo specyfików mających za zadanie wzmocnić włosy, pobudzić cebulki i sprawić by włos był grubszy.

– odżywki – nakładanie odżywek to obecnie standard. Po myciu włosów zwykle nakładamy odżywkę, choćby po to, aby lepiej się rozczesywały. Wybierając odżywkę przyjrzyj się dokładnie opakowaniu i dobierz taką, która w składzie ma elementy wzmacniające włosy.

– wcierki – domowe i drogeryjne. Wcierki w niektórych wypadkach dają niesamowite efekty. Skuteczne zwłaszcza po osłabieniu włosów przez ciążę.

– suplementy diety – dostępne w aptekach i drogeriach w postaci tabletek i saszetek z suszem. Zwykle zawierają zioła, które doskonale wpływają na włosy. Kuracja powinna trwać kilka tygodni aby była skuteczna.

Zagęszczanie włosów – metody doraźne

Jeśli nie mamy cierpliwości do stosowania specyfików lub zwyczajnie nie widzimy efektów naszych działań, możemy zdecydować się na wizytę u fryzjera, który może:

Zagęszczanie przez połączenie – włosów naturalnych ze sztucznym. Do naturalnych włosów doczepia się pasma w niewidoczny sposób.

Zagęszczanie przez doczepianie pasemek – jest to metoda, która nie jest tak trwała jak ta wyżej, jednak nie osłabia bardzo naturalnych włosów. Syntetyczne włosy doczepiane są warstwami z pomocą grzebienia – klipsa.