Włosy farbowane – jak o nie dbać?

Obecnie mało która kobieta nie farbuje włosów. Nawet jeśli zmiana koloru nie jest radykalna, to używamy farb do włosów w celu pogłębienia swojego naturalnego odcienia. Bywa, że kobiety mające 40 lat i więcej nie wiedzą już, jak do końca wygląda ich naturalny kolor. Długotrwałe farbowanie może zniszczyć włosy. Jak o dbać o włosy farbowane aby zawsze były lśniące i mocne?

Rodzaj włosów

Jeśli jesteś posiadaczką cienkich i rzadkich włosów, inwazyjne farbowanie z pewnością nie jest dla Ciebie. Jeśli jest ich naprawdę mało na tyle, że Ci to przeszkadza, odpuść sobie rozjaśnienia, a jeśli już bardzo chcesz – zdecyduj się na refleksy w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Włosy cienkie wymagają odpowiedniej pielęgnacji delikatności. Delikatnie je rozczesuj, a do stylizacji lokówką lub prostownicą używaj środków termoochronnych. Włosy grube mogą z czasem się przesuszyć, dlatego ważne jest ich nie tyle wzmacnianie co nawilżanie.

Rodzaj farbowania

Inaczej będą włosy reagowały na rozjaśnianie a inaczej na farbowanie na kolor ciemny. Rozjaśnianie wyjaławia w dużej części lub całkowicie włos z barwnika, dlatego wymagają szczególnej uwagi. Maska raz w tygodniu, odżywka przy każdym myciu przeznaczona do włosów rozjaśnianych oraz od czasu do czasu – profesjonalne zabiegi regeneracyjne. Dobrze włosom rozjaśnianym robią domowe sposoby np. olejowanie. Farbowanie włosów na ciemny odcień jest zdecydowanie dla nich zdrowsze (choć niekoniecznie na czarny). Tu włosy dopiero po wielokrotnym farbowaniu mogą zacząć matowieć i się łamać. Pomogą dostępne odżywki do włosów farbowanych a przy samym farbowaniu – skupienie się raczej na odrostach.