Szybkie schudnięcie w granicach rozsądku

Za 2 tygodnie wielka impreza, a Ty nagle nie mieścisz się z zakupioną już jakiś czas temu sukienkę? Tu nie ma czasu na powolne efekty i trzeba działać szybko. Jak zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów bez jednoczesnego ubytku na zdrowiu? Szybkie schudnięcie jest możliwe!

Diety na szybkie schudnięcie nie mogą trwać zbyt długo, ponieważ zwykle są dość monotonne a nie dostarczanie przez dłuższy czas potrzebnych witamin i składników odżywczych, może odbić się na zdrowiu. Podczas stosowanie diet, można także stosować niektóre suplementy, aby uchronić organizm przed brakiem niektórych składników. Oto 2 najpopularniejsze diety pozwalające na utratę wagi w krótkim czasie:

Sposób na szybkie odchudzanie? Dieta 1000 kalorii

Jest to dieta niemal głodowa, ale skuteczna. Normalnie człowiek, w zależności od rodzaju wykonywanej pracy, potrzebuje od 1500 do 2500 kalorii dziennie. Dieta ma jednak ten plus, że może być różnorodna, dzięki czemu możemy dostarczyć organizmowi wszystkich składników odżywczych – tyle, że w mniejszej ilości. Warto postawić na zupy, chude mięso i warzywa.

Dieta szybka – dieta kapuściana

Dla wszystkich fanów kapusty i kapuśniaku może to być niezłe rozwiązanie. Dieta trwa tydzień i polega na tym, że w tym czasie jemy niemal wyłącznie przygotowaną zupę kapuścianą. Zupie oczywiście daleko do tłustego kapuśniaku na żeberkach, jednak przy użyciu odpowiednich przypraw, może być smaczna. Zupę przygotowuje się z główki kapusty, czerwonej papryki, kilku cebul oraz kilku pomidorów.

Nie solimy zupy, a jedynie przyprawiamy pieprzem, koprem, imbirem lub innymi naturalnymi przyprawami, które lubimy. Przy diecie kapuścianej trzeba pić co najmniej 2 litry wody dziennie, a po 2 dniach można dołączyć niewielkie ilości owoców i warzyw, a w kolejne dni także chude gotowane mięso.