Środki na odchudzanie – czy działają?

Zniechęceni ciągłymi dietami i niezbyt skłonni do zmiany swoich nawyków żywieniowych szukamy skutecznych sposobów na pozbycie się zbędnych kilogramów. Jednym z takich sposobów są, najogólniej mówiąc, środki na odchudzanie. Co wybrać spośród całej gamy produktów?

Środki na odchudzanie – pomogą jeśli będziesz stosować się do zaleceń

Wiele czynników ma wpływ na naszą wagę. Są to tendencje genetyczne, wiek, przemiana materii, problemy z układem pokarmowym oraz wiele innych. Środki na odchudzanie mogą pomóc pod warunkiem, że będą dostosowane do indywidualnych potrzeb i stosowane zgodnie z zaleceniami opisanymi na ulotce lub wskazaniami lekarza. Co mamy do dyspozycji w sklepach i aptekach?

Herbatki odchudzające

Najczęściej są to mieszanki ziół, ale także rodzaje herbat białych, zielonych i czerwonych, które mają spore znaczenie dla redukcji tkanki tłuszczowej i pracy układu pokarmowego. W przypadku naparów ziołowych najczęściej stosowane to koper, rumianek lub mięta, które dobrze wpływają na cały układ pokarmowy. Często stosuje się także mieszanki ziół, które specjalnie dobrane mogą blokować wchłanianie tłuszczów, wspomagać spalanie kalorii lub oczyszczać organizm.

Tabletki odchudzające

Na rynku jest cała masa tabletek wspomagających odchudzanie. Są to różne typy produktów, które najczęściej są mieszaniną naturalnych i syntetycznych związków. Ich działanie polega na blokadzie wchłaniania tłuszczów, przyspieszaniu spalania tkanki tłuszczowej lub ograniczeniu uczucia łaknienia. Z przyjmowaniem tego rodzaju tabletek powinna iść w parze choć delikatna dieta ponieważ w przeciwnym wypadku przyjmowanie ich może okazać się nieskuteczne.