Przesuszone włosy – co z tym zrobić?

Włosy mają tendencję do przesuszania się. A jak są suche – trudno je odpowiednio ułożyć. Nawilżone włosy są lśniące i mocne. Skąd bierze się taka utrata wody i co z tym zrobić?

Przesuszone włosy są często wynikiem utraty wody w organizmie, choć nie tylko. Przesuszenie może być wynikiem także farbowania oraz niewłaściwej pielęgnacji. Co zrobić kiedy włosy są suche, a przez to matowe i nie chcą się układać?

Pij dużo wody

Włosy tak samo jak skóra znacznie odczuwają brak odpowiedniego nawodnienia. Picie dużej ilości wody sprawi, że włosy nawilżą się od wewnątrz. Nic oczywiście nie jest od razu, ale kilka tygodni porządnego nawadniania może przynieść efekty. Nie pij także alkoholu, który odwadnia. Po suto zakrapianej imprezie bardzo trudno odzyskać deficyty wody.

Stosuj olejowanie

Naturalne oleje, takie jak olej arganowy, oliwa z oliwek czy olej kokosowy doskonale nawilżają włosy i są stosowane także w kosmetykach. Przed umyciem wlej na rękę konkretną ilość oleju i zawiń włosy ręcznikiem na czas od 30 minut do dwóch godzin. Potem dokładnie umyj głowę dwa razy.

Stosuj odżywki nawilżające

Po każdym myciu stosuj odżywkę do włosów, a raz w tygodniu zrób maskę. Odżywka spowoduje lepsze rozczesywanie i zapobiegnie utracie wody. Odżywkę dobierz do swojego rodzaju włosów.

Zrezygnuj z rozjaśniania

Jeśli włosy były już tak suche, że są połamane – zrezygnuj z blondów. Rozjaśnianie dodatkowo wysusza włosy. Zmień kolor i obetnij włosy – daj im czas na regenerację.