Popularne sposoby na wypadanie włosów

Każdemu człowiekowi codziennie wypada około 100 włosów. To normalne zjawisko i nie ma się czym przejmować. Większość z nas dość szybko zauważa, że włosów na szczotce przybywa a włosy stają się cieńsze. Jak zatrzymać ten proces i wzmocnić włosy?

Zlikwiduj złe nawyki

To pierwszy krok a bez niego trudno będzie zatrzymać proces wypadania włosów. Czesz włosy delikatnie, staraj się unikać suszenia gorącym powietrzem, czasowo zrezygnuj z farbowania włosów (szczególnie z rozjaśniania) oraz stylizacji z użyciem pianek i lakierów. Czasem trzeba także podciąć włosy – nie bój się tego. Właściwe traktowanie swoich włosów spowoduje, że będą chciały one pozostać na Twojej głowie.

Kosmetyki drogeryjne

W aptekach i drogeriach znajdziemy sporo preparatów zatrzymujących i zapobiegających wypadaniu włosów. Do dyspozycji mamy wcierki, toniki, sera, szampony, odżywki oraz tabletki. Warto próbować znaleźć skuteczny specyfik dla siebie. Preparaty to najczęściej połączenie naturalnych składników z osiągnięciami technologicznymi.

Naturalne sposoby na wypadanie włosów

Włosy wypadały także naszym przodkom,którzy radzili sobie z tym problemem bez dostępu do aptek. Na wypadanie włosów działają maseczki, wcierki oraz płukani sporządzone na bazie pokrzywy, jajek, drożdży, czarnej rzepy oraz oliwy z oliwek. Składniki te są często wykorzystywane także w szamponach i maja właściwości wzmacniające oraz stymulujące cebulki włosowe do pracy. Warto spróbować naturalnych sposobów zanim sięgniemy po te apteczne. Być może okażą się skuteczne, a na tym skorzystają nie tylko włosy, ale i kieszeń.