Jak pielęgnować ciemne włosy?

Ciemne włosy mogą być bardzo efektowne. Jeśli są zdrowe i lśniące – światło odbija się w nich jak w lustrze, dlatego brunetki nie bez powodu szczególnie dbają o włosy. Pielęgnacja ciemnych włosów nieco różni się od dbania o blond kosmyki, jednak niektóre elementy pozostają bez zmian.

Podstawa pielęgnacji – ciemne włosy

Przede wszystkim – brunetki powinny stosować się do podstawowych zasad pielęgnacji czyli: delikatnie i z rozmysłem traktuj swoje włosy. Delikatne szczotkowanie, dbanie o to aby nie pojawił się na nich łupież (na ciemnych włosach jest zdecydowanie bardziej widoczny), czystość włosów oraz regularne nawilżanie i dobra dieta. Niewskazane jest również ścisłe upinanie, ponieważ włosy mają tendencję do łamania. Jeśli farbujesz – staraj się postawić na naturalne środki np. hennę.

Bogactwo produktów do ciemnych włosów

Składniki, które świetnie pielęgnują ciemne włosy dostępne są zarówno w aptekach jak i na łąkach. Ciemne włosy łatwiej pielęgnować aniżeli jasne, co być może stanie się argumentem dla wszystkich tych pań, które pragną zostać blondynkami. W aptekach znajdziemy szampony, odżywki i wcierki ze składnikami (najczęściej naturalnymi), które pielęgnują ciemne włosy i dodają im głębi oraz blasku. W preparatach znajdziemy takie składniki jak algi brunatne lub kora dębu. Do domowych płukanek możemy użyć liści orzecha włoskiego, rozmarynu, czarnej herbaty lub kawy. Wszystkie te naturalne składniki przyciemnią włosy.