Pieczenie stóp – zobacz co najczęściej oznacza

Pieczenie stóp to nieprzyjemna dolegliwość mająca podłoże w chorobach stóp lub innych chorobach przewlekłych. Odzywa się szczególnie w porze odpoczynku lub czasu snu co znacznie utrudnia efektywną regenerację. Zobacz, dlaczego pieczenia stóp nie należy lekceważyć, szczególnie zdarza się często.

Pieczenie stóp – co może być przyczyną?

Do najczęstszych powodów pieczenia stóp należy:

grzybica stóp – stopy zaczynają piec i swędzieć. Należy szybko zastosować środki grzybobójcze ponieważ grzybica może zająć paznokcie u stóp, a ta dolegliwość znacznie trudniej wyleczyć.

zespół niespokojnych nóg – uczucie pieczenia , swędzenia i mrowienia oraz ciągła potrzeba ruszania nogami.

modzele czyli odciski – jeśli zbyt długo chodzimy w niewygodnych butach, na podeszwie stopy mogą pojawić się modzele. Ból przy chodzeniu to jeden z objawów, pieczenie stopy nocą to kolejny objaw który towarzyszy pojawieniu się modzeli.

ostroga piętowa – czyli zapalenie ścięgna podeszwowego. To w późniejszym stadium bardzo bolesne schorzenie, które może nawet uniemożliwić chodzenie. W początkowej fazie może objawiać się uczuciem pieczenia wewnątrz stóp.

neuropatia – wyróżnia się kilka rodzajów neuropatii, jednak każda z nich związana jest z uszkodzeniem nerwów obwodowych. Neuropatia może pojawić się w wyniku niewyregulowanej cukrzycy, alkoholizmu, problemów z tarczycą, niedoboru witamin.

przyczyny pieczenia stóp mogą być jednak bardziej prozaiczne i wcale nie muszą świadczyć o chorobie. Czasem jest to po prostu przesuszona skóra lub buty z syntetycznych materiałów, które źle działają na skórę.