Malowanie paznokci przy grzybicy

Grzybica paznokci jest trudną do wyleczenia chorobą. W czasie kuracji trzeba o paznokcie bardzo dbać i w sposób szczególny się nimi zajmować. Jest kilka zasad, co do których trzeba się stosować aby pozbyć się grzybicy raz na zawsze i malowanie raczej nie jest wskazane. Choć w wyjątkowych sytuacjach może uratować nas lakier na grzybicę paznokci.

Czy można malować paznokcie przy grzybicy?

Generalnie, niestety nie. Dzieje się tak dlatego, że pod lakierem grzyby nadal mogą się rozwijać i kuracja nie przyniesie oczekiwanych skutków. Jeśli chcesz pozbyć się grzybicy – odpuść sobie malowanie paznokci zajętych grzybicą. Grzybica paznokci zwykle dotyka palce u stóp, zatem szczególnie latem kusi nas aby brzydkie, zajęte grzybicą paznokcie zamalować. Jeśli grzybica dokucza Ci latem – lepiej wstrzymać się z leczeniem do czasu, kiedy noszenie sandałów lub innych butów z odkrytymi placami nie będzie konieczne. Pamiętaj, że grzybica to nic wstydliwego i tak naprawdę może dotknąć każdego z nas, np. podczas wakacji.

Jest sposób – lakier na grzybicę paznokci

Na rynku istnieją lakiery, które są nieco droższe, ale zgodnie ze wskazaniami – można ich także używać przy grzybicy. Lakiery tego typu zwykle nie są szczególnie trwałe, jednak na jeden wieczór wystarczą. Przy ich używaniu trzeba pamiętać o regularnym zmywaniu – najlepiej od razu po powrocie do domu. Zanim zaczniesz ich używać – skonsultuj swoją decyzję z lekarzem, który oceni czy w Twoim przypadku możesz sobie pozwolić na pomalowanie w wyjątkowych sytuacjach.