Lśniące włosy – jak je uzyskać?

Lśniące włosy to marzenie nie tylko każdej kobiety, ale również mężczyzny. Nadmiar preparatów stylizujących stosowanych na co dzień oraz farbowania zdarza się, że są matowe. Jak przywrócić im blask?

Używaj dobrych preparatów termoochronnych

Zanim użyjesz lokówki lub prostownicy zastosuj preparat chroniący włosy przed wysoką temperaturą. Dzięki temu unikniesz ich palenia co jest częstą przyczyną utraty blasku. Podczas letnich dni stosuj mgiełki z filtrem UV – zauważ, że włosy często są matowe po lecie.

Unikaj lakierów i pianek

Czasem trudno bez nich ułożyć fryzurę, jednak ich używanie zostaw sobie na specjalne okazje. Długotrwałe używanie środków utrwalających może zniszczyć włosy i spowodować, że nie będą lśniące.

Farbuj odrosty

Zamiast nakładać farbę na całą głowę – farbuj tylko odrosty. Wielokrotne nakładania farby na włosy spowoduje, że będą suche i łamliwe.

Nawilżaj

Stosuj szampony i odżywki do włosów suchych z zawartością naturalnych składników pielęgnujących. Nadmiar chemii w kosmetykach po czasie odbije się na blasku włosów.

Nie szarp

Nie czesz włosów w gwałtowny sposób. Poświeć im chwilkę uwagi i rozczesuj delikatnie kosmyk po kosmyku. Po myciu użyj grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami i używaj preparatów, które to rozczesywanie ułatwią. Staraj się nie chodzić spać z mokrymi włosami bo są one wtedy szczególnie podatne na łamanie. Długotrwałe, ścisłe upinanie włosów także może doprowadzić do matowienia i utraty blasku.