Bardzo krótkie włosy u kobiet – atut czy utrata kobiecości?

Kiedyś, długie włosy u kobiet były z nimi tak tożsame jak noszenie spódnic i sukienek. Dziś i jedno i drugie nie jest już obowiązkowe, a my niekiedy mamy przekonanie, że bardzo krótkie włosy nie pasują kobietom. Jak jest naprawdę? Pewnie Was nie zaskoczę!

Wszystko jest kwestią wyboru

Na szczęście już dziś kobiety mają wybór. Mogą eksperymentować nie tylko z fryzurą, ale także z kolorem. Krótka fryzura nie musi być już typowym chłopięcym cięciem. Wręcz przeciwnie – może być bardzo kobieca i zmysłowa. W połączeniu z kobiecym kolorem oraz biżuterią może wyglądać bardzo ponętnie. Przecież gwiazdom takim jak Rihanna czy nasza rodzima Małgorzata Kożuchowska nikt nie zarzuci braku kobiecości. Przeciwnie – wyglądają lepiej niż w długich włosach a dodatkowo, mają ten pazur.

Bardzo krótkie włosy – czujesz się dobrze? To świetnie!

Wszystko jest kwestią samopoczucia. Są kobiety, które raz spróbowały krótkiej fryzury i szybko zapuszczały włosy, bo pomimo świetnego wyglądu, czuły się w nich nie najlepiej. Inne z kolei raz obcięte na krótko – do długich pukli nie wracają już nigdy. Krótkie włosy maja swoje zalety. Przy większości typów włosów łatwo się układają, choć właścicielki kręconych włosów mogą nie być zadowolone, szczególnie po 2, 3 tygodniach od obcięcia. Bardzo krótkie włosy są także dość praktyczne prz myciu i suszeniu. Cała procedura trwa znacznie krócej.