Jaki krem do opalania wybrać?

Słońce, plaża i bikini. Same przyjemności. Szkodliwe promieniowanie jednak, działa na nas w tym czasie z dużą mocą, dlatego dziś już wiemy, jak ważna jest ochrona przeciwsłoneczna.To jaki krem do opalania wybierzesz ma decydujące znaczenie. Odpowiedni krem do opalania powinien chronić nie tylko przed poparzeniami słonecznymi, ale także przed przedwczesnym fotostarzeniem się skóry. Na co zwrócić uwagę wybierając krem do opalania dla siebie?

Rodzaj skóry

Istnieje 6 fototypów skóry, jednak dla „bladych twarzy” możemy wyróżnić 4. Te najjaśniejsze skóry z piegami, jasnymi oczami i włosami powinny być chronione filtrami o dużych parametrach ochronnych, nawet tzw. blokerami czyli SPF 50. Oprócz tego wybierzmy krem, który oprócz ochrony przed promieniowaniem UVB, chroni skórę przed UVA. O tym czy krem zawiera taki filtr informuje skrót PPD lub IPD i to ona właśnie chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem.

Miejsce, do którego się wybieramy

Musimy wziąć pod uwagę także rodzaj i intensywność nasłonecznienia. Temperatura nie zawsze jest wyznacznikiem intensywności. Czasem możemy wybrać się w góry, a kiedy jest śnieg, promieniowanie działa z największą mocą. Znaczenie ma także zachmurzenie oraz miesiąc. Jeśli wybieramy się na urlop z końcem sierpnia lub początkiem września, nie musimy stosować aż tak dużej ochrony.

Czas przebywania w dużym nasłonecznieniu

Urlop zwykle trwa określoną ilość czasu. Jeśli planujesz przebywać w dużym nasłonecznieniu przez 3 tygodnie, może stopniowo co kilka dni obniżać faktor ochronny.