Co jeść żeby szybko schudnąć?

Żyjemy w czasach, w których o nadprogramowe kilogramy nietrudno. Mało kto z nas pracuje na powietrzu i w ruchu, poza tym – trudno nam się zmobilizować do uprawiania jakiegokolwiek sportu. Życie pędzi szybciej a my nie mamy czasu zastanawiać się co wkładamy na talerz. Często budzimy się kiedy oponka na brzuchu jest już pokaźna a my nie wiemy co z tym zrobić. Co jeść żeby szybko schudnąć?

Zmień niezdrowe na zdrowe

szybka dietaPostaraj się stopniowo zamieniać produkty. Najpierw zmień mięso tłuste na mięso chude – kurczaka, cielęcinę lub indyka. Następnie zamiast ziemniaków – jedz kaszę (jaglaną, gryczaną, jęczmienną). Zamiast gotowych słodyczy – ciastek, cukierków i batonów, zdecyduj się na suszone owoce. Stopniowo wprowadzaj coraz więcej warzyw na talerz, szczególnie w okresie letnim. Zimą możesz korzystać z mrożonych warzyw.

Mało, a często

Niejedzenie niczego przez cały dzień, bo czym zjedzenie jednego ogromnego posiłku w ciągu dnia nie wpłynie pozytywnie na Twoją sylwetkę. Nie jedząc np.. śniadania, dajesz organizmowi jasny sygnał, że powinien się przygotować i magazynować się w postaci tkanki tłuszczowej. Jedz, nie wtedy kiedy jesteś głodny – a wtedy, kiedy masz mniej więcej ustalone pory posiłku. Rozłóż sobie jedzenie na 5 mniejszych posiłków, przy czym śniadanie powinno być najbardziej energetyczne. Przerwy pomiędzy posiłkami powinny wynosić od 2,5 do 4 godzin.

Jedz mniej

.. szczególnie wieczorami. Kolacja jest potrzebna, jednak na wieczór ogranicz spożycie węglowodanów na rzecz warzyw i białka (tuńczyk, twarożek, chuda wędlina drobiowa).