Hiszpańska mucha – fakty i mity

Hiszpańska mucha to chyba najbardziej znany afrodyzjak działający z naprawdę dużą mocą. Ze względu na działanie, powstało wokół hiszpańskiej muchy sporo mitów. Kiedyś niedostępna, dziś można kupić ja w internecie oraz niemal każdym sex-shopie. Co to jest i jak działa hiszpańska mucha?

Hiszpańska mucha – hiszpańska? I czy mucha?

Otóż nie. Afrodyzjak pozyskiwany jest z afrykańskiego chrząszcza, który wytwarza silną substancję – kantarydynę. Obecnie rzadko wytwarza się afrodyzjak bezpośrednio ze sproszkowanego owada. Raczej wytwarza się syntetyczne odpowiedniki, które posiadają pobudzającą substancję – albo kantarydynę albo kapsaicynę, która jest składnikiem także papryczek chili.

Czy hiszpańska mucha działa zawsze?

Jest kilka czynników, które wpływają na skuteczność tego afrodyzjaku. Po pierwsze otwartość partnerów na nowe doznania. Nie można dolać obcej osobie hiszpańskiej muchy do drinka i spodziewać się spektakularnych efektów, bo osoba może niekoniecznie skojarzyć to co się z nią dzieje z pożądaniem. Ogromne znaczenia ma także dawkowanie. Kilka (nie kilkanaście) kropel powinno wystarczyć, w przeciwnym wypadku efekt może być odwrotny do zamierzonego. Spore znaczenie ma także stężenie substancji pobudzającej, dlatego nie warto oszczędzać i jeśli decydujesz się na zakup – dołóż parę złotych więcej aby mieć pewność, że produkt jest dobrej jakości. Niektórzy twierdzą, że hiszpańską muchę należy łączyć z zimnymi napojami. Natomiast wszyscy są zgodni co do tego, że nie powinna być łączona z żadną postacią alkoholu.

Czy hiszpańska mucha działa zarówno na mężczyzn jak i na kobiety?

Tak. Substancja pobudzająca powinna działać niezależnie od płci. Wzmacnia zarówno przed seksualny jak intensyfikuje orgazmy. Nie jest jednak środkiem na potencję dla mężczyzn w przypadku zaburzeń organicznych.

Czy zażywanie hiszpańskiej muchy jest bezpieczne?

I tak i nie. Jeśli dawki są niewielkie, zażycie hiszpańskiej muchy nie powinno mieć skutków ubocznych. Kantarydyna jest bardziej niebezpieczna w dużych dawkach. Niektórzy lekarze twierdzą, że regularne używanie hiszpańskiej muchy może powodować zapalenie jąder i schorzenia układu moczowego.

Hiszpańska mucha, to chyba najbardziej popularny afrodyzjak znany co najmniej od 100 lat. Kiedyś bardzo popularny, szczególnie w krajach Europy Zachodniej, używany ze zmielonych chrabąszczy afrykańskich. W eksperymentowaniu z tym afrodyzjakiem niezbędny jest umiar i „chłodna głowa”. Afrodyzjak zazwyczaj sprzedawany jest w postaci bezwonnego i bezbarwnego płynu, dzięki czemu można z powodzeniem dolać go do napoju bez obawy, że poczujemy nieprzyjemny smak. Według wielu opinii, hiszpańska mucha to skuteczny afrodyzjak, jednak nie należy spodziewać się po jego zażyciu rozwiązania wszystkich problemów w łóżku. Raczej należy to potraktować jak coś w rodzaju erotycznego eksperymentu podobnego do pobudzania zmysłów z pomocą erotycznej bielizny lub filmów porno – warte wypróbowania, jednak ma być to forma zabawy, a nie terapii.