Mniej i bardziej skuteczne sposoby na odchudzanie

Dla wielu z nas pozbycie się dodatkowych kilogramów to priorytet. Szczególnie wtedy, kiedy zawsze byliśmy szczupli, a po latach siedzącego trybu życia okazuje się, że przybyło tu i ówdzie a my w panice próbujemy na powrót wejść na właściwe tory. Co skutecznie pomoże zrzucić parę kilo a co może okazać się skuteczne na krótką metę? Oto sposoby na odchudzanie!

Szybkie diety-cud

Pomagają w krótkim czasie zrzucić zbędne kilogramy, jednak szybkie diety takie jak dieta kapuściana, dieta kopenhaska lub dieta 1000 kalorii nie mogą być stosowane przez dłuższy czas. Jest to dobry sposób na zrzucenie wagi w sytuacjach, kiedy musimy szybko zrzucić parę kilo, jednak nie jest to dobry sposób na utrzymanie sylwetki bo kończy się efektem jojo.

Środki odchudzające

Mogą być pomocne, jednak nie bez wkładu własnego. Tabletki na odchudzanie pomagają spalić tkankę tłuszczową lub przyspieszają spalanie kalorii, ale tylko z nasza pewną pomocą: czyli przy stosowaniu się do wskazań dietetycznych lub aktywności fizycznej. Siedzenie na kanapie i zapijanie tabletek gazowanymi napojami raczej nie przyniesie oczekiwanych skutków.

Zdrowe odżywianie i codzienne dawka ruchu

Najskuteczniejszą dietą jest zmiana stylu życia i sposobu odżywiania. Jeśli na początku chcemy zrzucić nieco więcej wagi, można posiłkować się środkami na odchudzanie, jednak przy zmianie stylu życie efekty zostaną z nami na zawsze.