4 sposoby na przetłuszczające się włosy

Ze względu na gruczoły łojowe w skórze – włosy z czasem po umyciu przetłuszczają się. Nie ma w tym nic dziwnego, jeśli pukle zamieniają się w strąki po 36 lub 48 godzinach po umyciu. Wiele osób jednak, boryka się z nadmiernie przetłuszczającymi się włosami, kiedy już nawet kilka godzin po umyciu włosy wyglądają nieświeżo. Co zrobić, kiedy przetłuszczające się włosy ograniczają nam codzienne funkcjonowanie?

Właściwa pielęgnacja

Niezwykle ważny jest właściwy dobo szamponu i odżywki. Podobnie jak w przypadku kosmetyków do cery tłustej, pielęgnacja powinna być oparta na nawilżaniu i odłuszczaniu. Kosmetyki zatem powinny mieć lekką konsystencję i substancje wpływające na regulowanie wydzielania sebum.

Płukanki

Warto stosować płukanki do włosów. Na przetłuszczające włosy dobrze robi płukanka z pokrzywy lub z piwa. Po umyciu głowy spłucz włosy płukanką i zawiń w ręcznik.

Unikaj ciepła

Podczas płukania i suszenia głowy unikaj wysokich temperatur. Gruczoły łojowe wtedy działają szybciej. Ustawiaj letnią wodę do płukania a włosy postaraj się suszyć strumieniem powietrza z chłodną funkcją.

W wyjątkowych sytuacjach użyj czegoś specjalnego…

Kiedy wiesz, że musisz dobrze wyglądać, a nie masz możliwości umycia włosów – noś ze sobą suchy szampon. To idealny sposób na szybkie odświeżenie fryzury. Pamiętaj także żeby mieć ze sobą miniaturowy ręczniczek dzięki któremu wytrzesz drobinki szamponu.